Chcete mať krásne vlasy, ale aj napriek tej najlepšej starostlivosti nemôžete dosiahnuť viditeľné výsledky? Možno robíte niečo zle. Prečítajte si bežné chyby v starostlivosti o vlasy, ktoré profesionáli pokladajú pomaly za smrteľné hriechy a skúste sa ich pre budúcnosť vyvarovať. Pár jednoduchých zmien môže s kvalitou vašich vlasov urobiť zázraky. Neveríte? Presvedčte sa sami!
Umývate si vlasy príliš často. Odborníci sa väčšinou zhodujú, že bohato stačí umývať si vlasy dvakrát až trikrát týždenne. Ak sa vám v medzičase zdajú vlasy mastné, pomôžte si suchým šampónom.
Šampón vždy vmasírujte do dĺžok vlasov. Radšej svoju pozornosť zamerajte na vlasovú pokožku, ktorá potrebuje najväčšiu očistu. Pri oplachovaní potom penu nechajte stekať po dĺžkach vlasov. A oplachujte vlasy studenou a vlažnou vodou namiesto príliš teplej. Chladnejšia voda uzamkne hydratáciu vo vnútri vlasov.
Nepoužívate kondicionér, pretože si myslíte, že nie je dôležitý. Aplikáciou kondicionéra po každom umývaní budú vaše vlasy silnejšie a lesklejšie, pôjdu ľahšie rozčesávať a nebudú toľko elektrizovať. Kondicionér na rozdiel od šampónu nenanášajte na pokožku hlavy, votrite ho do dĺžok a končekov.
Máte skvelú vlasovú kozmetiku, ale pre nesprávny typ vlasov. Nemíňajte zbytočne a vyberajte kozmetiku podľa vášho typu vlasov. Ak si farbíte vlasy, hľadajte starostlivosť pre farbené vlasy. Rýchlo sa mastiacim vlasom bude zasa vyhovovať cielená starostlivosť pre mastné vlasy.
Zbytočne mokré vlasy drhnete uterákom. To narúša vlasové vlákna. Skúste namiesto toho jemne zabaliť vlasy do turbanu, po chvíľke ho zložte a nechajte vlasy prirodzene uschnúť.
Češete si mokré vlasy. Lenže týmto zaobchádzaním sa vlasy zbytočne lámu. Mokré vlasy sú až trikrát slabšie, a tým pádom náchylnejšie k lámaniu než tie suché. Počkajte, kým budú vaše vlasy takmer suché a až v tejto fáze ich jemne rozčešte. Odporúčame vám obľúbené kefy Tangle Teezer.
Príliš často siahate po sušiči na vlasy, žehličke či kulme. Ale tie sú spojené s vysokými teplotami, ktorým sa vlasy dokážu brániť len veľmi ťažko. Kedykoľvek to pôjde, nechajte vlasy uschnúť prirodzene a keď už bude tepelný styling neodvratný, nastavte si najnižšiu teplotu. Pomôžu vám aj špeciálne ochranné prípravky.
Používate stylingové produkty pre dlhotrvajúcu fixáciu, ale vaše vlasy tým trpia. Voľte radšej účesy, ktoré tento druh fixácie nevyžadujú. Pre bežné nosenie radšej siahnite po prípravkoch s nižším stupňom fixácie.
Často nosíte pevne utiahnuté copy a sťahujete si vlasy nešetrnými gumičkami a kovovými sponkami. Čo tak vyskúšať iný štýl, nechať si rozpustené vlasy, alebo si učesať voľný splývavý cop? Každopádne stavte na šetrnejšie gumičky, ako sú napríklad tie od značky Invisibobble.
Bez farbenia, odfarbovania či trvalej nedáte ani ranu? Tieto chemické zásahy vaše vlasy narúšajú a poškodzujú. Ak sa teda bez týchto skrášľujúcich procedúr nezaobídete, skúste aspoň pretiahnuť intervaly medzi návštevami kaderníka a pravidelne doprajte vlasom regeneračnú starostlivosť v podobe masiek, olejov a kondicionérov.
Opakovane sa počas dňa češete. Väčšinou však bohato stačí učesať sa ráno. Pre česanie používajte šetrné kefy s prírodnými vláknami a hrebene so širokými zubami. Ak sa vám ľahko strapatia vlasy, kúpte si bezoplachový kondicionér v spreji pre uľahčenie rozčesávania.
Možno počas roka často navštevujete plavecký bazén, v tunajšej vode ale na vaše vlasy číha záplava chlóru. Aby ste predišli poškodeniu, noste kúpaciu čiapku, alebo si aspoň pred každým kúpaním vlasy opláchnite obyčajnou vodou bez chlóru. Vlasy nasiaknuté touto vodou už potom nevstrebú toľko chémie z bazéna. Skvele pre tento účel poslúži opäť bezoplachový kondicionér. Prečítajte si viac o letnej ochrane vlasov pred slnkom, ale aj účinkami chlóru a morskej soli.
Encyklopédia krásy: Starostlivosť o vlasy