Nie je korektor ako korektor. Možno ste už tiež niekedy bezradne stali pred regálmi v predajni kozmetiky, alebo si zamyslene prehliadali ponuku korektorov vášho obĺúbeného e-shopu. Aký si vybrať? Mal by byť korektor v podobnom odtieni, ako je vaša pleť, alebo lepšie kryje svetlejší? A čo tie pastelové farby, naozaj sú to tiež korektory? Aký je rozdiel medzi korektorom v tyčinke a krémovým korektorom? Ktorý vám preukáže najlepšiu službu? Odpovede (nielen) na tieto otázky nájdete v následujúcom texte. Po prečítaní budete vedieť, ako si vybrať správny korektor a ako získať perfektnú pleť bez najmenšej chybičky. Staňte sa majsterkou kozmetického krytia!
Univerzálny v odtieni pleti – na zakrytie všetkých drobných nedokonalostí a rozjasnenie pokožky.
Zelený alebo v odtieni pleti – na zamaskovanie červených škvrniek a vyrážok.
Žltý či o tón svetlejší než pleť – na zalíčenie kruhov pod očami, popraskaných žiliek, miest s nádychom do fialova.
Svetlo fialový – na neutralizáciu žltých podtónov, boj proti tmavým kruhom a pigmentovým škvrnám.
Svetlo ružový – na potlačenie modrých podtónov a pigmentových škvŕn.
Oranžový – na modré kruhy pod očami.
Pri výbere odtieňa korektoru online rešpektujte, že jeho zobrazenie záleží na nastavení farieb vášho monitora a skutočná farba sa môže mierne líšiť. Ak váhate medzi dvoma podobnými odtieňmi, obvykle je dobrým riešením zaobstaranie svetlejšieho korektora.
Základná funkcia korektora je krycia, ale toto zručné líčidlo môže byť i rozjasňujúce či naopak zmatňujúce, hydratačné, vodoodolné, vyživujúce, upokojujúce, spevňujúce, s UV ochranou… Iné sa zameriava na špecifické problémy, napríklad kruhy pod očami. Nemenej dôležité je prevedenie. Vyberajte podľa svojich individuálnych potrieb z týchto foriem korektorov:
Tekutý – ideálny na suchú pleť a zamaskovanie kruhov pod očami. Najobľúbenejšia je tyčinka či fľaštička s penovým aplikátorom, ale praktické využitie nájde i tuba s tekutým korektorom.
Tuhý – na mastnejšie typy pleti, zakrytie vyrážok a pigmentových škvŕn. Najviac sa vyrába v tyčinke (podobnej rúžu), ale získate ho aj v kalíšku.
Krémový – so súbežnými anti-aging účinkami, s prevenciou usadzovania v linkách a vráskach.
Vo fixke či ceruzke – pre maximálne zjednodušenie aplikácie – všetko zalíčite iba dotykom.
V paletke – s výberom odtieňov pre rozmanité potreby pleti. Korektory bývajú aj súčasťou kaziet pre pohodlné, dokonale zladené nalíčenie tváre, očí a pier.
Dievčatá a ženy s mastnejším typom pleti by mali mať najmenej dva korektory – tuhý na zalíčenie vyrážok a tekutý na kamufláž kruhov pod očami. Výrobcovia tiež stále viac myslia na ochranu prírody a uvádzajú na trh cruelty free a vegan korektory – bez živočíšnych prísad a netestované na zvieratách. Pre ženy s citlivou pleťou sú k dispozícii hypoalergénne a neparfumované korektory.
V dnešnej uponáhľanej dobe sa tešia veľkej priazni užívateliek makeupy a korektory 2v1: líčidla na zjednotenie odtieňa pleti i zakrytie všetkých nedostatkov v jedinom kroku. Obzvlášť, keď majú podobu tyčinky, fungujú i na pehy a ponúkajú široký sortiment odtieňov – ako Max Factor Pan Stik.
Jemné zloženie, šetrné k citlivej oblasti očného okolia, má korektor Maybelline Instant Age Rewind. Užívateľky na ňom priaznivo hodnotia super výdrž i fakt, že sa neusádza vo vráskach. Na dračku ide aj vegánský vodoodolný pleťový korektor Gabriella Salvete Perfect Skin Concealer s penovým aplikátorom.
Encyklopedia krásy > Líčenie a dekoratívna kozmetika